O ciśnieniu rodzicielskim, słów kilka
Wszędzie czytam porady na temat wspierania dzieci przez Rodziców.
Np. pomóż dziecku nazwać jego potrzeby, nazwać emocje.
Albo: wsłuchaj się w jego niewypowiedziane słowa etc. Niby prawda. Ale...
Usiądź chwilę i poczytaj :)
Wszędzie czytam porady na temat wspierania dzieci przez Rodziców.
Np. pomóż dziecku nazwać jego potrzeby, nazwać emocje.
Albo: wsłuchaj się w jego niewypowiedziane słowa etc. Niby prawda. Ale...
Czasami okazuję się, że rozregulowane emocje - za szybkie, zbyt gwałtowne reakcje i nadwrażliwość na otoczenie - to bardzo poważne skutki, bardzo prozaicznych rzeczy. Szczególnie gdy ekspozycja na nie, lub ich niedobór trwa dłuższy czas.
Praktyczna edukacja teatralna niesie ze sobą szereg pozytywnych wartości istotnych w rozwoju dziecka. Dziecko zapewne przeżywa wewnętrznie to co się dzieje na scenie i w jego głowie...
Integracja sensoryczna rozwija się do siódmego roku życia, dlatego tak ważne jest zaspokojenie dziecięcych potrzeb zmysłowych. Dzieci posiadają naturalny pęd do poznawania świata, a dzieje się to poprzez dostarczanie sobie bodźców...
Gdy przyszli rodzice decydują się by zostać rodzicami, zaczynają się szykować. I słusznie!
Coraz częściej weryfikują swój stan zdrowia (i słusznie), zęby, krewka, witamiki. Tylko chwalić taką postawę. Uwaga schodzi konkretniej na przyszłą mamę (bardzo słusznie). Świadome rodzicielstwo.
Gdzieś, między tym wszystkim pojawia się strach. Czy sobie poradzę? Czy będę dobrym rodzicem? Czy dziecko wykluczy mnie z życia zawodowego na poziomie na jakim mi zależy?
Bezwarunkowa akceptacja to przyjęcie dziecka i pokochanie go takim, jakie jest
Takim, jakie przyszło na świat wraz z jego wrodzonym temperamentem (dziecko może być bardzo ekspresyjne i bezpośrednie, empatyczne i szczególnie wrażliwe czy powolne i wstydliwe itd.), biologicznymi możliwościami, rozwojowymi potrzebami i kryjącymi się za nimi emocjami.
Kiedy dziecko rośnie i przychodzi początek roku szkolnego, obok wielu trudnych decyzji rodzice mają do podjęcia jeszcze jedną. Na jakie zajęcia dodatkowe posłać (albo nie) swojego przedszkolaka lub ucznia?
Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka?