Jesteś tutaj: Oferta psychologiczna Konsultacje rodzicielskie

Konsultacje rodzicielskie

Potrzebujesz porozmawiać o swoim rodzicielstwie, o swoich dzieciach? 

Czas rozwoju dzieci przed wejściem w okres tzw."dojrzewania"/bycia nastolatkiem czyli adolescencji, wymaga wypracowania bezpiecznych mechanizmów przywiązaniowych u dzieci - które buduje się już od okresu prenatalnego. Wejście dziecka w wiek adolescencji bez ugruntowanego poczucia bezpieczeństwa ze strony opiekunów może skutkować wieloma nasilonymi trudnościami komunikacyjnymi. 

Stąd nasze ukierunkowanie na wsparcie opiekunów w procesie wychowawczym - do 16 roku życia dzieci.  

Czym są i na czym polegają PiKW? Są to indywidualne spotkania z członkiem fundacji  z którym w atmosferze pełnego zrozumienia możecie porozmawiać o swoich problemach czy niejasnościach wychowawczych.

Punktem wyjścia jest zrozumienie potrzeb dziecka (rozwojowych, emocjonalnych, fizycznych etc.) i czynników, które wpływają na dane zachowanie. Czasami jest tak, że rodzice /opiekunowie, dziadkowie/ widzą niepokojące objawy zachowania u dziecka, ale nie są one na tyle doskwierające, że nie czują potrzeby wizyty u psychologa dziecięcego. Wówczas nie mają pomysłu do kogo się udać. 

Dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom i oferujemy indywidualne rozmowy w atmosferze pełnego zrozumienia i poczucia bezpieczeństwa dla rodzica, opiekuna, babci czy dziadka. 

Konsultacje odbywają się w formie on-line
Koszt konsultacji to 100 zł. 

Zapraszamy do kontaktu.