Jesteś tutaj: Nasze treści

Artykułu specjalistów Kropki w kropkę

Usiądź chwilę i poczytaj :)

O co chodzi w tej sztuce

O co chodzi w tej sztuce

Praktyczna edukacja teatralna niesie ze sobą szereg pozytywnych wartości istotnych w rozwoju dziecka. Dziecko zapewne przeżywa wewnętrznie to co się dzieje na scenie i w jego głowie...

Integracja Sensoryczna z bliska

Integracja Sensoryczna z bliska

Integracja sensoryczna rozwija się do siódmego roku życia, dlatego tak ważne jest zaspokojenie dziecięcych potrzeb zmysłowych. Dzieci posiadają naturalny pęd do poznawania świata, a dzieje się to poprzez dostarczanie sobie bodźców...

O gotowości do bycia rodzicem

O gotowości do bycia rodzicem

Gdy przyszli rodzice decydują się by zostać rodzicami, zaczynają się szykować. I słusznie!
Coraz częściej weryfikują swój stan zdrowia (i słusznie), zęby, krewka, witamiki. Tylko chwalić taką postawę. Uwaga schodzi konkretniej na przyszłą mamę (bardzo słusznie). Świadome rodzicielstwo.
Gdzieś, między tym wszystkim pojawia się strach. Czy sobie poradzę? Czy będę dobrym rodzicem? Czy dziecko wykluczy mnie z życia zawodowego na poziomie na jakim mi zależy?

Bezwarunkowa akceptacja to nie rozpieszczanie

Bezwarunkowa akceptacja to nie rozpieszczanie

Bezwarunkowa akceptacja to przyjęcie dziecka i pokochanie go takim, jakie jest
Takim, jakie przyszło na świat wraz z jego wrodzonym temperamentem (dziecko może być bardzo ekspresyjne i bezpośrednie, empatyczne i szczególnie wrażliwe czy powolne i wstydliwe itd.), biologicznymi możliwościami, rozwojowymi potrzebami i kryjącymi się za nimi emocjami.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Kiedy dziecko rośnie i przychodzi początek roku szkolnego, obok wielu trudnych decyzji rodzice mają do podjęcia jeszcze jedną. Na jakie zajęcia dodatkowe posłać (albo nie) swojego przedszkolaka lub ucznia?
Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka?