Jesteś tutaj: Książki "Co tam się dzieje" Lise Eliot

"Co tam się dzieje" Lise Eliot

"Co tam się dzieje" Lise Eliot

Książka cudowna. Jak dla mnie obowiązkowa pozycja każdej przyszłej mamy i przyszłego taty. Do listy rzeczy potrzebnych do porodu, powinna być na pierwszym miejscu. Bo jak inaczej znaleźć kod do zrozumienia nowego człowieka, bez wiedzy na temat tego jak rozwija się jego najważniejszy organ. Oczywiście nic nie zastąpi instynktu matczynego/tatowego, ani serca, ani...ani... Jednak znajdując chwilę czasu na zgłębienie (chociaż w najmniejszym procencie) wiedzy na temat rozwoju mózgu, postawi nas na lepszej pozycji do budowania bliskiej relacji z naszym Maluchem. Opisane pięć lat, a tym samym pięć etapów rozwoju mózgu, pozwoli zrozumieć, że "bunt dwulatka" nie istnieje i wiele innych "promowanych" zachowań dzieci.
Książka napisana przyjemnym stylem, przez naukowca, mamę-naukowca trójki dzieci, jednak w sposób przystępny dla każdego. Odkrywa przed nami tajemnice takich sformowań jak układ limbiczny i jego wpływ na tworzenie emocji, czy neuronalne podstawy temperamentu lub o tym czy płód słyszy. Jak myślicie?
Na 626 stronach dostajemy informacje podyktowane wieloletnimi badaniami, których wnioski zostały przełożone z języka naukowego na powszechny.    
Piękna książka, daleka w swojej formule od popularnych poradników z powtarzanymi, nieprawdziwymi teoriami.