Jesteś tutaj: Książki "Rodzina slow" Bernadette Noll

"Rodzina slow" Bernadette Noll

Bardzo nie lubię poradników, które pokazują palcem co i jak robić by osiągnąć to i to. Czyli np. harmonijny stan ducha albo zadowolenie wychowawcze (bryyyy samo sformułowanie już mnie boli) alboooo... 

Gdy trafiła do mojej ręki Rodzina slow byłam bardzo sceptycznie do niej nastawiona. "Kolejny poradnik" - taka była pierwsza myśl. Jednak nie. Po przeczytaniu paru pierwszych stron, bardzo miło się rozczarowałam. Książka napisana jest z tycią nutką naukową. Na tyle potrzebną by informacje przekazane miały wiarygodne podstawy wiedzy biologicznej i psychologicznej. Jednak książka nie radzi. Pokazuje mechanizmy pewnych korelacji wyborów, automatyzmow naszych zachowań z komfortem życia w rodzinie. Uwydatnia pewien skrypt działań, który powoduje naszą gonitwę. Tudzież nasz spokój. 

Zapewne pytacie wprost: czy autorka podaje przepis jak faktycznie odbudować więzi, zwolnić i doświadczyć większej radości?

Ja, nim zajrzałam do środka, mocno wątpiłam w możliwości magicznej różdżki ;) Ulżyło mi gdy się okazało, że jednak bez pracy nie ma kołaczy. A autorka klarownie nakreśla, jak można zrobić przestrzeń w swoim życiu, w życiu rodziny by faktycznie doświadczać większej radości. 

Więcej nie powiem nic. Nie chcę Wam psuć przyjemności. Przyjemnością jest już samo czytanie tej pozycji. Obiecuję :)

Mam nadzieję, że rozbudzilam Waszą ciekawość i sięgnięcie po nią. Naprawdę podaje wiele wskazówek jak szerokim łukiem obejść wypalenie. Także rodzicielskie... 

Fundacja Kropka w Kropkę ma na celu zajmowanie się prawidłowym rozwojem dzieci, zgodnym z ich naturalną, indywidualną potrzebą. Ma za zadanie wywarcie wpływu na postawy społeczne wspierające ten proces.

Ponadto powstała po to by:
- rozwijać
- wpierać
- pomagać
- motywować

...zagubionych dorosłych w świecie dzieci.

Kontakt

kropkawkropkefundacja@gmail.com

NA SKRÓTY